Kościelisko – atrakcje turystyczne
fot.

Kościelisko – atrakcje turystyczne

Tatry to nie tylko Zakopane, ale również wiele innych pięknych zakątków gotowych do przyjęcia turystów. Jednym z nich, ulokowanym malowniczo w Rowie Kościeliskim, jest wieś Kościelisko.

Jeżeli kochasz Tatry, ale Zakopane nie jest twoją ulubioną miejscowością turystyczną, Kościelisko może być strzałem w dziesiątkę. Jest zlokalizowane zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od „zimowej stolicy Polski”, a także połączone z nią zachwycającą Drogą pod Reglami.

Kościelisko w przeszłości stanowiło przede wszystkim obszar, na którym znajdowały się osady pasterskie, czyli polany, stąd też pochodzi potoczna nazwa tej miejscowości, a mianowicie Polany. Dzisiaj jest to duża podhalańska wieś o charakterze turystycznym, gdzie na turystów czeka rozbudowana baza noclegowa, a także wiele interesujących atrakcji. Górski klimat, zachwycające widoki, brak męczącego hałasu i zgiełku – to wszystko powoduje, że wypoczynek w Kościelisku może być naprawdę wyjątkowy.

Atrakcje zimą i latem w Kościelisku i okolicach

Ze względu na swoją lokalizację Kościelisko jest kapitalnym miejscem na różnego rodzaju górskie wyprawy – zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych piechurów. Zachwycająca Dolina Chochołowska pokrywająca się wiosną dywanem krokusów, rewelacyjna Droga pod Reglami przebiegająca skrajem Parku Narodowego, Staw Smreczyński w Dolinie Kościelskiej, spływ przełomem Dunajca, Morskie Oko oraz Giewont – to tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu są także Kąpielisko Woda znajdujące się na Polanie Szymoszkowa – kąpielisko zasilane jest wodą z odwiertu geotermalnego o temperaturze 30 stopni Celsjusza. Można oglądać z niego wspaniałą panoramę Tatr. Dostępne są również atrakcje takie jak parki linowe, miejsca do wspinaczki, można odwiedzić też Chałupę Sabały czy kościół św. Kazimierza w Kościelisku.

Zimą z kolei Kościelisko staje się mekką wielbicieli jazdy na dwóch deskach i jednej desce. W okolicy dostępne są stoki narciarskie takie jak kompleks narciarski Szymoszkowa oraz centrum narciarko-snowboardowe w Witowie Witów-Ski, gdzie można zapisać się do znanej szkoły Jagny Marczułajtis. Na uwagę zasługują również ratraktowane trasy biegowe, które na pewno zadowolą amatorów biegówek.

Noclegi w Kościelisku

Jak już wspomnieliśmy, Kościelisko jest dzisiaj popularną miejscowością turystyczną, która oferuje dużą bazę noclegową, dlatego też znalezienie tutaj odpowiedniego noclegu nie powinno być żadną trudnością. Do dyspozycji są głównie wille, pensjonaty oraz prywatne kwatery, dlatego każdy turysta może znaleźć tutaj dla siebie coś na swoją kieszeń i w odpowiadającym standardzie.

Jeżeli szukasz sprawdzonego noclegu w Kościelisku, wybierz Pensjonat Tatry – oferuje on komfortowe noclegi dla wymagających gości, na miejscu można skorzystać również z wyżywienia, a także z zabiegów rehabilitacyjnych i sauny. W pensjonacie organizowane są również imprezy okolicznościowe i firmowe.