Istebna w Beskidzie Śląskim
fot.

Gdzie nocować w Istebnej? Wyjazd na weekend, święta czy wakacje do Istebnej?

Istebna to malownicza miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Śląskim. Osoby, które chętnie tam wyjeżdżają, cenią sobie spokój, ciszę, piękne widoki, ale też możliwość korzystania z wielu atrakcji. Planując podróż do Istebnej należy z wyprzedzeniem pomyśleć o noclegach, na szczęście w tym zakresie rozwiązań nie brakuje. Gdzie więc nocować w Istebnej?

Hotele w Istebnej

Choć Istebna nie jest dużą miejscowością, jej walory turystyczne sprawiają, że w okolicy jest dobrze rozwinięta baza noclegowa. Wśród niej wymienia się hotele, w których warto zatrzymać się, przyjeżdżając na weekend, na święta lub na dłuższy wakacyjny pobyt. Noclegi w Istebnej w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze proponuje Srebrny Bucznik, gdzie można też skorzystać ze strefy wellness & spa. Hotel zapewnia atrakcje dla dzieci jak pokój zabaw czy pokój gier, a w pobliżu znajduje się park linowy dostosowany zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych osób. Ponadto niektóre hotele w Istebnej mają w ofercie pakiety tematyczne, z których warto skorzystać. Mogą dotyczyć one pobytów na święta, weekendy, ferie czy wakacje.

Apartamenty w Istebnej

W Istebnej można też wynająć apartamenty. Są one dostępne o każdej porze roku i sprawdzają się zarówno przy krótkich pobytach, jak i tych nieco dłuższych. Większość takich ofert noclegowych to komfortowo urządzone pomieszczenia, niektóre zapewniają z okien czy balkonów piękne widoki na góry. Najczęściej mają one również aneks kuchenny, zatem posiłki można przygotowywać samodzielnie. W zależności od wybranego obiektu możliwy jest dostęp np. do sprzętu do grillowania czy bezpłatnego parkingu.

Domki na wynajem w Istebnej

Bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie na wakacje, jest wynajem domków w Istebnej. Są one położone z dala od miejskiego zgiełku, blisko natury. Z okien najczęściej można podziwiać góry. Takie domki dają pełną niezależność. Na ich wynajem decydują się głównie rodziny z dziećmi lub grupy znajomych. Możliwy jest w nich nocleg nawet 8-10 osób. To nie tylko obniża koszty pobytu, ale gwarantuje komfortowy wypoczynek. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba martwić się głośno zachowującymi się za ścianą sąsiadami. Właściciele niektórych domków zadbali również o atrakcje, budując place zabaw czy tworząc miniboiska, na których można zagrać np. w siatkówkę. Bywa, że zapewniony jest też dostęp do grilla na świeżym powietrzu, gdzie można biesiadować wieczorami.

Prywatne kwatery w Istebnej

W Istebnej nie brakuje również prywatnych kwater, w których można się zatrzymać. Właściciele udostępniają komfortowo wyposażone pokoje i umożliwiają dostęp do kuchni, można więc samodzielnie przygotować posiłki. Takie prywatne kwatery najczęściej znajdują się w atrakcyjnych miejscach, np. niedaleko wyciągów narciarskich. Wybierając więc miejsce noclegowe w Istebnej, warto kierować się tym, jaki jest cel wyjazdu i z jakich atrakcji chcemy skorzystać.