Wieże widokowe w Polsce

Piękno polskiej różnorodności dla wielu jest nieodkrytym lądem, który warto poznać. Posiadamy zarówno góry, jak i morze, piękne jeziora i zielone parki krajobrazowe. W ten cudowny krajobraz przyrodniczy wpisują się miasta - zabytkowe i nowoczesne oraz urokliwe miejsca okryte historią i nietuzinkowym rysem kulturowym. Chcąc zobaczyć to piękno warto znaleźć najpopularniejsze wieże widokowe w Polsce, wdrapać się na nie i oddać się przyjemności podziwiania i odkrywania.

Górskie wieże widokowe w Polsce

Najlepsze "miejscówki" widokowe w górach znajdują się w kilku miejscach. Każde z nich potrafi przyprawić o miły zawrót głowy i pozwolić choć na chwilę oderwać się od codzienności. W Pieninach najlepsze widoki znajdziemy na Sokolicy. Tamtejsza galeria widokowa pokazuje pięknie wijący się u stóp Dunajec, łańcuch Małych Pienin i oddalone Tatry.

Wspinając się na Rysy można liczyć na sowitą nagrodę. Trzeba przyznać, że Tatry dobrze ukryły najlepszy punkt widokowy, ale kto znajdzie się na najwyższym szczycie na 2499 m n.p.m odniesie wrażenie, że cały świat ma w zasięgu ręki.

Miejskie wieże widokowe w Polsce

Najsłynniejsza, chociaż nie najwyższa wieża widokowa w Polsce znajduje się w Warszawie. Pałac Kultury - choć jest reliktem poprzedniej epoki budzi wiele emocji. Otwarty z każdej strony taras, położony na 30 piętrze pozwala podziwiać panoramę tętniącej życiem stolicy.

Nowoczesną wieżą widokową może się natomiast pochwalić Wrocław. Sky Tower została otwarta w 2013 roku i jest najwyższym miejscem widokowym w Polsce. Przeszklony taras zlokalizowany na 49 piętrze pozwala zobaczyć nie tylko wrocławską panoramę, przy dobrej pogodzie można także zajrzeć na Śnieżkę.

Niewiele osób wie, że wieże widokowe w Polsce niejednokrotnie znajdują się w obiektach sakralnych. Licheńska wieża widokowa znajdująca się sanktuarium jest wyjątkową atrakcją. Zlokalizowany na wysoki bliskiej 150 metrów taras widokowy usytuowany jest na kościelnej wieży.

Morze i jeziora - niejedna wieża widokowa

Podobnie jak w górskich miejscowościach, polskie morze posiada wiele wież widokowych. Każdy kurort może poszczycić się własną. Zazwyczaj są one zlokalizowane na latarniach morskich lub starych wieżach położonych w warowniach. Jedną z wielu, na które warto się wdrapać jest wieża widokowa w Kołobrzegu.
Kaszubskie tereny mają natomiast swoją wieżę widokową w Gniewnie, która należy do całego kompleksu turystycznego.

Jak Polska długa i szeroka...

Wieże widokowe w Polsce są jednym z tych punktów, które warto zaznaczyć na swojej mapie podróży. Oglądanie krajobrazów z wysokości dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i pozwala odkryć to, co dotychczas nie było znane. Niezależnie od kierunku podróży, praktycznie każdy region, województwo posiada własne, urokliwe miejsca. Przykładem może być Wieża widokowa w Kalenicy, lub wielkopolska wieża widokowa w Kępnie, która ku zaskoczeniu wielu jest wieżą ciśnień. Budowane drapacze chmur nie są w stanie przesłonić piękna, które możemy podziwiać z jednej z wybranych wież.