Jezioro Drawsko
fot. By Kapitel (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Weekend na Pojezierzu Drawskim

Pojezierze Drawskie to jedno z dwóch najpiękniejszych skupisk akwenów śródlądowych w naszym kraju. Wyprzedzać może je jedynie znane w całej Polsce Pojezierze Warmińsko-Mazurskie. Niemniej jednak, kompleks zbiorników znajdujący się w zachodniej części Polski, jest dopiero odkrywany przez wielu turystów. Jego mniejsza popularność powoduje, że wciąż jeszcze można tu liczyć na większy spokój, a przy okazji, na stosunkowo niskie ceny za noclegi nad jeziorem.

Na Pojezierzu Drawskim mamy do wyboru różnorodne noclegi. Ci, którym zależy na wyjątkowych przygodach i nie dbają specjalnie o wysoki standard zakwaterowania, mogą zdecydować się na pola kempingowe oraz namiotowe, których z pewnością nie brakuje w tych okolicach. Praktycznie nad każdym większym jeziorem, bez problemu znajdziemy takie miejsce. Przy mniejszych akwenach, zawsze możemy zapytać o zgodę na rozbicie tutejszych gospodarzy.

Jeżeli jednak wolimy noclegi w zadaszonym miejscu, mamy możliwość zdecydowania się na gospodarstwo agroturystyczne udostępniające prywatne kwatery, najczęściej w postaci pojedynczych pokojów, pensjonat lub hotel. Należy jednak podkreślić, że hotele są raczej nieco oddalone od jeziora. Jeśli więc przyjeżdżamy na wakacje po to, by cieszyć się wodą, plażą i otaczającymi je lasami, lepiej wybrać opcję, dzięki której będziemy je mieli na wyciągnięcie ręki. Gospodarstwa agroturystyczne są świetne ze względu na fakt, że zazwyczaj oferują szereg atrakcji. Bardzo często okazuje się, że znajdują się tu place zabaw, miejsca grillowe, boiska, miejsca na ognisko. Dzięki temu, łatwiej jest nam zorganizować sobie czas wolny. Znajdziemy je praktycznie nad każdym zbiornikiem, bez względu na to, czy jest to jezioro Ciemino, Drawskie, czy też którekolwiek z tych mniejszych.

Natomiast, jeśli chodzi o pensjonaty, to są one dobre dla tych, którzy liczą na nieco wyższy standard, ale chcą zakwaterować się dość blisko jeziora. Takie noclegi oferują dość niskie ceny, jednocześnie dając możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia i odrębnych pokojów czy też całego studia, czyli pokoju, kuchni, łazienki.