Uzdrowiska Dolnego Śląska

Polska jest krajem o wyjątkowych walorach przyrodniczych. W wielu miejscach są one wykorzystywane dla celów zdrowotnych. Uzdrowiska powstają wszędzie tam, gdzie przyroda daje możliwość wykorzystywania siebie dla polepszania zdrowia człowieka. Również na Dolnym Śląsku istnieje wiele miejsc, do których przyjazd bez wątpienia okaże się być korzystny dla zdrowia turystów. Historie istnienia uzdrowisk liczą sobie zazwyczaj już sporo lat, świadczy to o tym, iż wyjątkowe lecznicze miejsca odkrywane były już wiele lat temu i równie wysoko były w tym czasie cenione.

Jednym z najbardziej znanych uzdrowisk na Dolnym Śląsku jest ośrodek w Cieplicach Śląskich. Cieplice stanowią część miejscowości Jelenia Góra, wyróżniającą się istnieniem w niej ośmiu leczniczych źródeł. Turyści odwiedzający to miejsce otrzymują możliwość skorzystania różnego rodzaju kuracji. Należą do nich lecznicze kąpiele w gorących źródłach osiągających temperaturę około 40 stopni C, kuracje przy pomocy leczniczych wód oraz inhalacje w łaźniach parowych. W uzdrowisku w Cieplicach Śląskich leczyć można takie schorzenia jak reumatyzm, choroby neurologiczne, dróg moczowych, nerek, okulistyczne, czy ginekologiczne.

Innym znanym na cały kraj uzdrowiskiem jest Kudowa Zdrój. Jest to jedno ze starszych ośrodków leczniczych, sięgających swoim istnieniem już XIX wieku. Uzdrowisko umiejscowione jest niezmiernie malowniczo, u podnóża Gór Stołowych oraz Wzgórz Lewińskich. Dostępnych jest tutaj wiele rodzajów wód leczniczych, pochodzących z dziewięciu pobliskich źródeł. Dzięki ich działaniu leczy się w tym miejscu choroby serca, choroby nerwicowe oraz schorzenia układu krążenia.

Lądek Zdrój to miejsce odwiedzane najchętniej przez chorych na serce, naczynka, niedokrwistość lub nerwice i schorzenia depresyjne. Turyści przybywający do tego niezwykłego miejsca w Górach Złotych, otrzymują możliwość skorzystania z całej gamy ciekawych i wartościowych zabiegów leczniczych. Wykonywane są tutaj zabiegi borowinowe oraz wodne, wirowe masaże oraz parafinoterapie.

Na Dolnym Śląsku odwiedzić można również inne bardzo ciekawe i wartościowe miejsca. Do ciekawszych uzdrowisk, które oferują swoim klientom bardzo bogatą gamę zabiegów pomagających w różnorodnych schorzeniach, należą: Polanica Zdrój, Świeradów Zdrój, Czerniawa Zdrój, czy też Duszniki Zdrój.