Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest jednym z najpiękniejszych tego typu miejsc. Założony został już w 1865 roku a jego powierzchnia wynosi aż 30 hektarów. Bez wątpienia jest największym tego typu obiektem w Polsce pod względem liczby posiadanych zwierząt.

Swoją sławę ZOO uzyskało przede wszystkim dzięki wieloletniemu dyrektorowi Antoniemu Gucwińskiemu, który zarządzał Ogrodem wraz ze swoją żoną Hanną. Można tu podziwiać setki różnorodnych zwierząt. Wśród nich znajdują się m.in. słonie, jelenie, lwy, tygrysy oraz foki. Miłośnicy płazów oraz gadów z pewnością będą zachwyceni pawilonem krokodyli, który stanowi osobny budynek dla trzech gatunków tych zwierząt: krokodyla błotnego, filipińskiego oraz syjamskiego. Ponadto zwiedzając ZOO można się zapoznać z fauną Australii i afrykańskiej Sawanny. Na terenie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego znajduje się także wiele gatunków bardzo ciekawych roślin. Rośnie tu np. kasztan jadalny, chiński atlant, a także amerykańska daglezja.

Aby Ogród Zoologiczny we Wrocławiu był jeszcze bardziej atrakcyjny, podlega on nieustannym renowacjom oraz przebudowom i udogodnieniom. Dzięki pomysłowości dyrekcji, niedługo powstanie tu Afrykarium, na które będą się składać m.in. akwarium rafy koralowej Morza Czerwonego oraz ryby słodkowodne Tanganiki.

Dla wszystkich, który planują odwiedzić Ogród Zoologiczny we Wrocławiu z pewnością przydatne będą informacje dotyczące cen biletów. I tak: dorośli za bilet zapłacą 10 zł, natomiast dzieci 4 zł. ZOO czynne jest przez cały rok od 9.00 do godziny 16 - 17.00. Z dworca głównego do Ogrodu można dojechać tramwajami numer 2 i 70 oraz linią autobusową numer 145 i 146.