Obcowanie z czystą przyrodą nad jeziorem Sławskim

Jezioro Sławskie to nieprzeciętnie pięknie położone jezioro o powierzchni 817 hektarów, dzięki czemu jest największym tego typu zbiornikiem wodnym znajdującym się na Ziemi Lubuskiej. Położenie tego jeziora, niesamowita fauna i flora otaczająca zbiornik wodny sprawia, iż stało się ono jednym z najczęściej odwiedzanych jezior w tym regionie. Nie sposób przecenić walorów przyrodniczych, kulturowych oraz turystycznych tego miejsca, zapoznajmy się jednak, choćby pokrótce z argumentami, które z pewnością zachwycą niedowiarków i skłonią do odwiedzin jeziora Sławskiego.

Jezioro Sławskie znajduje się w okolicach gminy Sława. Gmina ta odpowiada również za zagospodarowanie terenu jeziora oraz obszaru nadjeziornego. Dzięki pracy włożonej w upowszechnienie tego przepięknego miejsca do Sławy przybywa rok rocznie coraz więcej turystów. Co takiego gmina uznaje za największy walor tego miejsca? Jest nim oczywiście jezioro oraz znajdujące się w jego pobliżu obszary leśne, bujne w roślinność oraz wiele gatunków zwierząt.

Jezioro Sławskie zostało wyróżnione poprzez utworzenie z nim jako początkiem szlaku kajakowego. Lubuski Szlak Wodny jest najbardziej znanym szlakiem kajakowym na Ziemi Lubuskiej. Jest on popularny nie tylko wśród amatorów, którzy szukając miejsca na weekendowe spędzenia czasu trafiają na pomysł spływu, ale również przez zawodowców, którzy zmagają się tutaj na jednym z najpopularniejszych w Polsce turniejów kajakowych.

Jezioro Sławskie oraz obszar do niego przylegający jest miejscem znakomicie wykorzystanym dla potrzeb turystyki. Znajduje się tutaj plaża, obok której wypożyczyć można najróżniejsze sprzęty wodne oraz skorzystać ze zjeżdżalni. Jedna z firm oferuje także jednogodzinne wycieczki po jeziorze statkiem nazwanym Lubuszanin II.

Wokół jeziora rozpościerają się przepiękne lasy, których faunę i florę podziwiać można podczas pieszych wycieczek po ustalonych trasach. Dzięki specjalnemu przygotowaniu lasu na przyjazd turystów z informacyjnych tabliczek można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat roślinności oraz świata zwierząt tutejszych lasów.

Gmina Sława jest świetnie przygotowana na przyjęcie wielu turystów. Od wielu lat prężnie rozwija się tutaj handel oraz turystyka. Dzięki temu dziś turyści mogą skorzystać z ponad czterdziestu ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli. Świetnie rozwinięta jest również sieć gastronomiczna.