Narty w Tatrach, czyli najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce i Słowacji
fot.

Narty w Tatrach, czyli najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce i Słowacji

Tatry to pasmo górskie, które zachwyca zapierającymi dech w piersiach widokami, wyjątkowymi szlakami do pieszych wędrówek, a także rewelacyjnie przygotowanymi ośrodkami narciarskimi.

Po obydwu stronach Tatr na miłośników zimowego szaleństwa czekają stoki narciarskie o zróżnicowanych stopniach trudności, rozbudowana baza noclegowa, a także wiele innych, wyjątkowych atrakcji – takich, jak chociażby baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.

Które z tatrzańskich ośrodków narciarskich cieszą się największym zainteresowaniem i zaufaniem turystów? Gdzie wybrać się na narty w Słowacji, a gdzie w Polsce? Zapraszamy do lektury!

Najwyższy szczyt polskich Tatr – Kasprowy Wierch

Doświadczeni narciarze, którzy poszukują intensywnych wrażeń, powinni skierować swoją uwagę na Kasprowy Wierch, gdzie czekają na nich dwie szerokie trasy, w tym najdłuższa trasa zjazdowa w Polsce o długości 5,4 km. Trasa zaczyna się na wysokości 2000 m n.p.m. i przeznaczona jest jedynie dla osób bardzo zaawansowanych. Na amatorów białego szaleństwa na Kasprowym Wierchu czeka nowoczesny, czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, zlokalizowany w kotle Gąsienicowym. W pobliżu dolnej stacji kolejki linowej dojeżdżającej na Kasprowy Wierch zlokalizowane są hotele, zajazdy i apartamenty.

Narty w Słowacji – ośrodek Jasna Niskie Tatry

Ośrodek położony po słowackiej stronie Tatr, w Dolinie Demianowskiej, na stokach góry Chopok (2204 m n.p.m), to prawdziwa mekka dla miłośników sportów zimowych! Na fanów białego szaleństwa czeka tutaj 36 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, a także 9 km tras typu off piste dla narciarzy i snowboardzistów, którzy poszukują ekstremalnych wrażeń. Trasy obsługiwane są przez aż 29 nowoczesnych wyciągów i kolejek linowych. Baza noclegowa w Dolinie Demianowskiej z roku na rok coraz bardziej się rozrasta, oferując wiele zróżnicowanych cenowo możliwości – od tanich kwater i pensjonatów, po luksusowe, czterogwiazdkowe hotele.

Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej – narty w polskich Tatrach

Ośrodek w Białce Tatrzańskiej to przede wszystkim doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem. Na 14 km tras, niemalże 3 to trasy łatwe (zielone i niebieskie). Doświadczeni narciarze również nie powinni się tu jednak nudzić – do ich dyspozycji są dwie wyjątkowo ciekawe trasy w Kotlenicy Białczańskiej i Jankulakowskim Wierchu. Do dyspozycji miłośników zimowych sportów są tutaj aż 3 nowoczesne, sześcioosobowe wyciągi. Na bazę noclegową w Białce Tatrzańskiej składają się przede wszystkim prywatne apartamenty i kwatery oraz pensjonaty.

Wyjazdy narciarskie w Tatry i nie tylko znajdziesz na Primoris.pl