fot.

Mechelinki we wrześniu 2022 - Dowiedz się dlaczego warto wybrać tę miejscowość na urlop

Mechelinki - wybór idealny dla każdego. 

Ta spokojna kaszubska miejscowość oczaruje nie tylko poszukiwaczy niezwykłych widoków, nadmorskiego klifu, sportów wodnych i amatorów kąpieli. Oddalona od większych ośrodków wypoczynkowych zapewnia spokój i ciszę. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, ale też osób starszych i par pragnących romantycznych chwil. Mechelinki kuszą też dobrą, lokalną kuchnią, którą zachwycają się nie tylko miejscowi, ale też goście. Baza noclegowa również jest na najwyższym poziomie. Apartamenty w Mechelinkach słyną z gustownych wnętrz, komfortu i niedrogich cen. I oczywiście niezwykłych widoków z okna. A to okazuje się wartością bezcenną. 

Atrakcje Mechelinek, czyli co warto zobaczyć. 

Nie tylko dobrze wyposażone apartamenty Mechelinki rozsławiają tę miejscowość wypoczynkową. Piaszczyste plaże zachęcają do odpoczynku, spacerów i kontemplacji niezwykłych okoliczności przyrody. A to ostatnie możliwe jest dzięki Mechelińskim Łąkom - rezerwatowi przyrody utworzonemu w 2000 roku na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Rzadkie gatunki roślin i ptaków to niejedyne atrakcje tego miejsca. Pasjonaci konnych przejażdżek mogą się udać do stadniny w Mostach, miejscowości tuż obok Mechelinek. " Uwielbiam Mechelinki, bo to miejsce jeszcze nieodkryte przez turystów. Spokojne, ciche, niezwykle piękne o każdej porze roku" - mówi jedna z turystek odwiedzających co roku tę miejscowość wypoczynkową.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki

Romantyczne Mechelinki. 

Potencjał tej niezwykłej kaszubskiej miejscowości wykorzystali pisarze, wybierając Mechelinki na miejsce akcji swoich powieści. Mowa o Lidii Liszewskiej i Robercie Kornackim, którzy stworzyli romantyczną trylogię o miłości rodzącej się właśnie w Mechelinkach. " Tylko szeptem" to książka, w której poznajemy Edytę i Jacka. Ona jest nieco starsza, jednak początkowo nie stoi to na przeszkodzie rodzącego się między nimi uczucia. W tle nastrojowe Mechelinki, które sprzyjają romantycznym uniesieniom pary. Razem z bohaterami spacerujemy brzegiem morza, spoglądamy z klifu i zachwycamy się romantycznymi zachodami słońca. Jest też smakowite jedzenie. Matka Jacka prowadzi w Mechelinkach swoją restaurację i dopieszcza zmysły wczasowiczów i mieszkańców. 

Coraz więcej turystów szuka niewielkich, spokojnych nadmorskich miejscowości, by lepiej wypocząć. Tłumy i hałas przeszkadzają w aktywnym odpoczynku. W Mechelinkach znajdziemy niezwykły klimat nadmorskiej miejscowości niezakłócony jeszcze dużą liczbą turystów. Czyste powietrze, nieskażona przyroda, piękne plaże, dobra kuchnia i baza noclegowa. A do tego literackie konotacje. Czegóż chcieć więcej?! Już dziś warto zarezerwować nocleg w apartamentach Mechelinki i spędzić ostatnie tygodnie sierpnia właśnie tam.