Kotlina Kłodzka dla narciarzy
fot. Samot/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Kotlina Kłodzka dla narciarzy

Szukasz idealnego miejsca na narty, lecz chcesz uniknąć zatłoczonego i dość drogiego Zakopanego? Świetną alternatywą dla narciarzy może być rejon Kotliny Kłodzkiej, na terenie której znaleźć można nie tylko wiele dobrze przygotowanych wyciągów i tras zjazdowych, ale również szereg innych atrakcji.

Kotlina Kłodzka znana jest ze wspaniałych zabytków oraz malowniczej okolicy. Miejscowości leżące na tym obszarze, w tym słynne Kłodzko, cieszą się dużym uznaniem w oczach turystów. To jednocześnie teren, który uwielbiają narciarze.

Jedną z tych miejscowości, które zimą stają się wyjątkowo atrakcyjne, jest Zieleniec. To jeden z najbardziej znanych i cenionych w Polsce ośrodków sportów zimowych, a jednocześnie rewelacyjna baza wypadowa w Góry Bystrzyckie i Orlickie. Zieleniec jest bardzo popularny również z innego względu – to dzielnica Dusznik – Zdroju, znanego uzdrowiska oraz miejsca znanych festiwali chopinowskich. Narciarze mogą w tym znanym ośrodku skorzystać z 30 wyciągów oraz tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Można tu również poszaleć na snowboardzie, na których czekają specjalnie dla nich przygotowane rynny zjazdowe. Uzupełnieniem zimowej oferty są tu liczne szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu, dzięki czemu uprawianie sportów zimowych staje się i łatwiejsze, i przyjemniejsze.

Narciarze znajdą dla siebie wiele atrakcji również w miejscowości o nazwie Sienna. Tu działa słynna stacja narciarska Czarna Góra. Można tu skorzystać z kolejek krzesełkowych, wyciągów orczykowych oraz profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych i nartostrad. Ratraki, naśnieżanie oraz dobre oświetlenie stoków sprawiają, że narciarze mogą tu w pełni cieszyć się wszystkimi urokami jazdy na nartach. Nowością Czarnej Góry jest nowoczesny snowpark, w którym miłośnicy jazdy na desce mogą poszaleć do woli.

Narciarze chętnie odwiedzają również Bolesławów, położony (podobnie zresztą jak Sienna) w pobliżu Stronia Śląskiego. Tu bardzo dobre warunki uprawiania sportów zimowych oferuje Stacja Narciarska Kamienica. Pięć wyciągów oraz tras narciarskich o zróżnicowanej długości oraz poziomie długości czeka tu przede wszystkim na średnio zaawansowanych miłośników nart oraz dla rodzin z dziećmi.