Jak spędzić wakacje w Polsce? Sprawdź najlepsze propozycje!
fot.

Jak spędzić wakacje w Polsce? Sprawdź najlepsze propozycje!

Okoliczności w jakich przyszło nam w ostatnich miesiącach funkcjonować sprawiły, że dalsze wyjazdy zagraniczne są czasowo niemożliwe. Co prawda niektóre państwa powoli otwierają swoje granice dla turystów, ale wyjazd gdzieś dalej w tym niepewnym dla nas wszystkich okresie nie byłby zapewne w stu procentach relaksujący. Na szczęście Polska może pochwalić się wieloma miejscami, które naprawdę warto odwiedzić i zobaczyć. Niestety bywa tak, że szukamy atrakcji za granicami naszego kraju, nie do końca zdając sobie sprawę z rodzimej turystyki. Może czas na nowo odkryć Polskę i jej atrakcje? Wskazówki gdzie warto pojechać znajdziecie w artykule poniżej!

A może by tak rzucić wszystko…

...i wyjechać w Bieszczady? To od dobrych kilku lat bardzo słynne powiedzenie wśród osób wypalonych zawodowo i zmęczonych pracą. Bieszczady uchodzą za miejsce pełne spokoju, miejsce gdzie czas się zatrzymał, a wreszcie miejsce, gdzie nie tylko można pochodzić po górach i są one stosunkowo łatwe w pokonaniu dla odwiedzających, ale też postrzegane jest jako zagłębie pysznego, regionalnego jedzenia! Imponujące widoki z Tarnicy, przepiękne przestrzenie podczas spacerów połoninami, klimatyczne bary i restauracje no i wszechobecna natura i spokój - dla niektórych to urlop marzeń. Jeśli chodzi o polecane miejsca to polecamy niezwykle klimatyczny pensjonat Maciejewka oraz Zagrodę Magija. Bardzo fajne i klimatyczne domki znajdziecie również w Baligrodzie - co prawda to nieco na uboczu, ale naprawdę warto jeśli macie samochód i możliwość dojazdu w inne miejsca. Będąc w Bieszczadach nie zapomnijcie również o Chacie Wędrowca i ich słynnych naleśnikach gigantach. To idealny posiłek po całym dniu w górach!

Dolny Śląsk - coś dla miłośników historii

To zdecydowanie teren obfitujący w piękne zamki i pałace, więc jeśli jesteście fanami tego typu architektury to naprawdę warto Dolny Śląsk odwiedzić. Większość tychże zamków powstała z inicjatywy rodu Piastów, pałace natomiast z reguły stawiali niemieccy, majętni posiadacze ziemscy. Dolny Śląsk to także niedoceniane Karkonosze i Śnieżka czy Masyw Śnieżnika. Naszym zdaniem to teren godny polecenia i na pewno mniej tłoczny niż popularne Zakopane i Tatry czy popularne nadmorskie miejscowości. Chociaż wypad nad polskie morze też polecamy - jednak naszym zdaniem najpiękniejsze jest poza sezonem!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

To świetne miejsce na jedno lub kilkudniowy wypad z rodziną. Znajdziecie tam naprawdę moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Park podzielony jest na kilka stref tematycznych: strefę Bajkolandia, Strefę Familijną i Strefę Ekstremalną dla miłośników mocnych wrażeń. Dodatkowo park posiada ogromną strefę z basenami - Big Milk Water Park, czyli idealne miejsce na nadchodzące gorące, wakacyjne dni! W kalendarzu wydarzeń znajdziecie informacje na temat tegorocznych wakacyjnych imprez w Energylandii - warto sprawdzić ich harmonogram na letnie miesiące! Oczywiście na terenie parku znajdziecie również mnóstwo stref gastronomicznych, dodatkowo nie musicie się martwić o swoje bezpieczeństwo - Energylandia świetnie przygotowała się przed otwarciem sezonu i zapewniła wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Uruchomiła kamery termowizyjne, personel został przeszkolony w związku z dbaniem o bezpieczeństwo swoje i odwiedzających, dodatkowo najpopularniejsze atrakcje są na bieżąco dezynfekowane. Na terenie parku uruchomione zostały także automaty z maseczkami.

Western Camp Resort w Zatorze

Jeśli wybieracie się do Energylandii na kilka dni, to polecamy Wam niecodzienny nocleg w okolicy parku. Western Camp Resort to obiekt stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu - wszystkie noclegi są niezwykle oryginalne i charakterystyczne. To sprawi, że zarówno wy jak i dzieci zapamiętacie ten wyjazd na bardzo długo! Pierwszą z propozycji są drewniane domki w konfiguracjach 4 lub 6-osobowych stylizowane na klimat Dzikiego Zachodu. To doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi lub na wypad większej ilości osób.

Domki letniskowe Zator

Ciekawą propozycją obiektu jest również możliwość noclegu w wystylizowane wiosce indiańskiej z kolorowymi namiotami Tipi! Trzecią opcją jest nocleg w kowbojskim wozie - to dopiero musi być przeżycie. Dodatkowo na terenie obiektu istnieje możliwość rozpalenia ogniska, są place zabaw, miejsce do połowu ryb, strefa relaksu z możliwością kina plenerowego oraz coś dla miłośników czytania na leżąco - czyli hamaki! Dodatkowo goście hotelu otrzymują możliwość zakupu biletu Fast Pass, to znaczy, możliwość wejścia bez kolejki na Roller Coastery Zadrę, Hyperion lub Mayan - czyli najpopularniejsze atrakcje parku!

Wakacje w Polsce - szansa na odkrycie nowych miejsc!

Konieczność pozostania w Polsce na wakacje, nie traktujcie jako coś złego, ale jako okazję do poznania miejsc, których do tej pory w naszym kraju nie znaliście. Niezależnie od tego co wybierzecie, mamy nadzieję, że uda Wam się odpocząć i odreagować te kilka miesięcy kwarantanny. Oczywiście wszystko z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i z głową!